Jak połączyć 2 ogromne pasje, medycynę i sport wiedzą najlepiej studenci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi!

07.05.2017r . Drużyna składająca się z 27 biegaczy wzięła udział w biegu Wings for Life World Run w Poznaniu. 20 najlepszych zawodników wyłonionych podczas I Charytatywnego Biegu UMEDu otrzymało pakiety startowe, dzięki czemu pośród wielu nazw drużyn, organizacji, firm, grup biegowych czy uczelni wyższych, które pojawiają się na listach startowych, a później w tabelach wyników znalazła się też nasza niesamowita Drużyna, promując w ten oryginalny sposób Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Bieg Wings for Life którego start odbywa się o tej samej godzinie na całym świecie jest wyjątkowy nie tylko dzięki niebanalnej formie (jedyny bieg gdzie meta goni zawodnika), ale przez niezwykły cel. Dochód z biegu w 100% przeznaczony jest przez organizację Wings for Life na badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym.

I choć w tym razem nie liczyła się rywalizacja, a niezwykły cel, to warto wspomnieć, że wspólnie podczas biegu pokonaliśmy 585,64 km zajmując tym samym 115 miejsce na ŚWIECIE w klasyfikacji drużynowej.