Kiedy w głowie rodzi się pomysł, czasem wystarczy zapukać do odpowiednich drzwi, bądź trafić na odpowiednie osoby, które pomogą w jego realizacji. Innym razem wystarczy trochę szczęścia, ale przede wszystkim chęci i ogromnej determinacji.

3 tygodnie! Tyle wystarczyło, żeby zorganizować I Charytatywny Bieg UMEDu. Patrząc na to z perspektywy czasu można głowić się, jak to w ogóle możliwe? Wszystkie wyżej wymienione czynniki zadziałały jednoczasowo i oto mamy niezwykłe wspomnienie zapisane w pamięci 113 zawodników, ich kibiców, grupy organizatorów i wszystkich innych którzy przyczynili się do tej niezwykłej imprezy.

1-go kwietnia 2017 roku uczestnikom biegu przyświecał szczytny cel. Wpisowe za bieg w całości zostało przekazane dla podopiecznych Domu Małego Dziecka w Łodzi, a udało się zebrać aż 3142,5 zł !

Prawie 7 kilometrowa trasa przebiegała ścieżkami pięknego Lasu Łagiewnickiego. Fantastyczna pogoda, świetna muzyka i rozmowy przy ognisku po zakończeniu biegu sprawiły, że atmosfera tego dnia była wyjątkowa. Po odebraniu pakietów startowych przez zawodników odbyła się profesjonalna rozgrzewka pod okiem Olimpijczyka Piotra Kędzi, trenera Drużyny UMEDu.

Nagrodami głównymi było 20 pakietów startowych na bieg Wings for Life World Run w Poznaniu, który odbył się 07.05.2017r. Wręczono je 20 studentom i doktorantom naszego Uniwersytetu, którzy uzyskali najlepsze czasy.