rain
Brooklyn's New Blog

snuff said

Let it rain, let it rain...
WHAT IS NEW

III CHARYTATYWNY BIEG UMEDU – PODSUMOWANIE

12 maja odbył się III Charytatywny Biegu UMEDU – Biegniemy z pomocą (www.umedbiega.umed.pl).

Organizatorami wydarzenia byli Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Fundacja dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz AZS Łódź. Bieg oficjalnie otworzył prof. Janusz Piekarski – Prorektor  ds. organizacyjnych i studenckich. Wydarzenie wspierali również:

  • prof. Tomasz Kostka – Prorektor ds. Kształcenia
  • prof. Waldemar Machała – Pełnomocnik Rektora ds. Wojskowej Służby Zdrowia
  • prof. Jacek Rożniecki – Prodziekan ds. Dydaktyki Wydziału Lekarskiego
  • prof. Jarosław Drożdż – Kierownik Katedry Kardiologii, Kardiochirurgii i Chorób Naczyń
  • dr Monika Domarecka – Dyrektor Centralnego Szpitala Klinicznego

Wspólną rozgrzewkę poprowadził dwukrotny olimpijczyk i trener drużyny UMEDu Piotr Kędzia.

Prawie 500 uczestników, studentów, pracowników oraz przyjaciół Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, zmierzyło się z malowniczą trasą wytyczoną w Lesie Łagiewnickim. Udział w III Charytatywnym Biegu UMEDU to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim wsparcie szczytnego celu. Środki zebrane z tytułu opłat startowych, czyli ponad 16 tys. zł, trafiły do Fundacji Krwinka w Łodzi.

Dziękujemy wszystkim biegaczom i kibicom za wspaniałą atmosferę i sportowe emocje. Szczególne gratulacje należą się laureatom i zwycięzcom biegu:

Student – członek AZS:
1. Łukasz Janiszewski 2. Maciej Cichosz 3. Aleksander Gras-Ozimek

Studentka – członek AZS:
1. Julia Paniutycz 2.Agata Fiedorowicz 3. Jolanta Micor

Student:
1. Damian Peterson 2. Alexander Zgadzaj 3. Batłomiej Rożej

Studentka:
1. Natalia Gospodarczyk 2. Klaudia Klik 3. Wiktoria Stasiak

Pracownik M:
1. Paweł Meissner 2. Dominik Wojtczak 3. Michał Mielczarek

Pracownik K:
1. Monika Mikołajczyk-Sowa 2. Katarzyna Dyktyńska  3.Małgorzata Grajlich

Open M:
1. Krzysztof Harężlak 2. Norbert Ogiński 3. Tomasz Kucharczyk

Open K:
1. Magdalena Woźna 2. Anna Owczarczyk 3. Marta Lebioda

Zwycięzcy otrzymali vouchery na badania wydolnościowe w Laboratorium Ruchu DynamoLab, a dla wszystkich laureatów sponsorzy biegu przygotowali nagrody. Wyjątkowym wyróżnieniem były dyplomy własnoręcznie wykonane przez podopiecznych Fundacji Krwinka. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Fundację dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwali studenci Studenckiego Koła Naukowego Medycyny Ratunkowej i Medycyny Katastrof oraz Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

Dziękujemy wszystkim sponsorom i partnerom (CUD MIÓD Fabryczna, Trucht, Polfarmex S.A., Zacharow.pl Fotografia, Geotermia Uniejów, Studio EMS Dream Body, Łódzki Ośrodek Dawców Szpiku, InHort, Foodtruckportal.pl, Tajm – jedzenie na czasie, Taxi Łódź 800 400 400, Centralny Szpital Kliniczny UMED) oraz wolontariuszom z KU AZS UMED, Biura Obsługi Studiów, Biura Promocji, Centrum Sportu oraz Samorządu Studentów UM w Łodzi.

Mamy nadzieję, że Bieg Charytatywny UMEDU na stałe wpisze się w kalendarz imprez biegowych Łodzi. Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z wydarzenia (fot. Mikołaj Zacharow, http://zacharow.pl/).

 

Trening personalny EMS w Dream Body

 

Technologia EMS (electrical muscule stimulation czyli elektrostymulacja mięśni)

Ćwiczący podczas treningu ma na sobie specjalny kombinezon podłączony bezprzewodowo do konsoli. Podczas treningu, nasze mięśnie stymulowane są dodatkowo przez impulsy, których moc dostosowujemy do formy ćwiczącego oraz jego predyspozycji fizycznych.

Dzięki dodatkowej stymulacji mięśni, efekty pracy nad naszym ciałem zobaczymy zdecydowanie szybciej niż po tradycyjnych treningach na siłowni. Warto pamiętać, że te innowacyjne ćwiczenia nie obciążają naszych stawów, bo jedyny ciężar z jakim będziemy zmagać się podczas ćwiczeń, to nasz własny.

Trening personalny EMS doskonale wspomaga leczenie rehabilitacyjne, szczególnie po przebytych urazach czy kontuzjach. Większa siła i sprawność w krótszym czasie.

W fizjoterapii elektrostymulacja stosowana jest od dawna, dzisiaj jednak dysponuje znacząco lepszym sprzętem niż dawniej, który umożliwia stymulację podczas treningu, a także pozwala na wybór szerokiej gamy impulsacji, angażując więcej partii mięśniowych. Zastosowanie tej metody szczególnie sprawdzi się w przypadkach takich jak: kontuzje mięśni, ścięgien i stawów, bóle po kontuzjach: szyi, ramion, nóg, rąk, pleców, głowy, zanik mięśni, pourazowe zapobieganie zakrzepicy, a także rehabilitacja dna miednicy po porodzie.

logo_v2 (1)

EMS Dream Body Studio Pabianice

Zamkowa 23 a

Pabianice

kontakt:

tel. 501 703 846

czynne:

pon. – pt. 8.00 – 22.00

sob. 8.00 – 15.00